Duża nadwaga po terapii ziarnicy złośliwej a odpowiednia dieta

Witam. Mam 59lat,158cm,85kg.Mam sporą nadwagę.Miałam ziarnicę złośliwą(chłoniak). Wyleczyłam to,ale dużo przytyłam i nie potrafię sobie z tym poradzić.Ćwiczyć już nie dam rady,za szybko się męczę.Proszę podać mi jadłospis,który będzie dla mnie odpowiedni i pomoże mi schudnąć z brzucha jak i z nóg.Trudno jest mi chodzić,ponieważ mam pod piętami ostrogi.Jak się ich pozbyć i czy się da?Dolega mi nadmierna potliwość przy aktywniejszym ruchu.Jak zmniejszyć ten pot? Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do endokrynologa, po przeprowadzonych badaniach będzie można ustalić odpowiednie postępowanie. Tak samo dotyczące diety. Najpierw trzeba zweryfikować czy brak zmniejszenia masy ciała nie wynikają z zaburzeń hormonalnych. Co do ostrog piętowych konieczna wizyta u ortopedy.