Duże ilości wypijanych napojów u dwulatki

Witam serdecznie. Moje pytanie do państwa brzmi tak Moja córeczka ma prawie dwa latka. Do roku była karmiona piersią. Zaczeła spożywać inne posiłki. Problemem jest to ze teraz w nocy oraz w dzień podobnie wypija do 7- 9 butelek napoju (woda bądz sok kubuś) butelki mają po jakieś 220-250 ml Chcial bym wiedzieć czy to normalne wypic tyle napoju. Czy moze to swiadczyc o jakiejś chorobie. Dziecko bardzo czesto robi siusi a co za tym idzie napewno traci wazne substancje. Prosze o odp

Dzień dobry,
według zaleceń żywieniowych dziecko powinno codziennie wypijać 100 ml wody na każdy z pierwszych dziesięciu kilogramów ciała, 50 ml na każdy z kolejnych dziesięciu i 20 ml na każdy kilogram powyżej 20 kg. A zatem ważący 13 kg dwulatek powinien codziennie dostać nieco ponad litr (1150 ml) wody. W razie wątpliwości, polecam konsultację z pediatrą.
Pozdrawiam