Picie dużej ilości wody a odchudzanie

jak picie dużej ilości wody wpływa na odchudzanie i wogóle jak łatwo i szybko schudnąć bez wysiłku fizycznego i diety

Witam, dziennie powinno się wypijać ok. 2 litrów wody. Jest to rekomendowana ilość wystarczająca do odpowiedniego nawodnienia organizmu.Oczywiście wartość tą dobiera się indywidualnie do każdego człowieka np. na podstawie jego aktywności fizycznej. Picie dużej ilości wody nie jest zalecane ponieważ może to doprowadzić do rozregulowania gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu, co jest stanem bardzo niebezpiecznym. Nie jest również prawdą, że woda pita w nadmiernej ilości pomaga schudnąć. Niestety tylko dobrze dobrana, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna mogą zapewnić bezpieczną i trwałą utratę zbędnych kilogramów.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek

Witam serdecznie. Średnio osoba dorosła powinna wypijać od 30-35 ml płynów na 1 kg masy ciała. Ilość ta może ulegać modyfikacji w zależności od stanu fizjologicznego (np.gorączki- wówczas wzrasta), aktywności fizycznej i wieku. Przyjmowanie nadmiernej ilości płynów może prowadzić do przewodzenia, którego skutkiem jest m.in hiponatremia- zbyt niski poziom sodu we krwi. Wiąże się to z zaburzeniem elektrolitów i jest niekorzystne dla ogólnego funkcjonowania organizmu.
Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska