Jak mam rozumieć wynik testu ciążowego?

Dzień dobry, mam pytanie. Staramy sie z mężem o dziecko, mam nieregularny okres. W ostatnim czasem miałam co 42 dni, w tym miesiącu miałam brązowe plamienie w 25 dniu, trwało to jeden dzień. 2 dni później zrobiłam test elektroniczny, z wymiennymi wkładami. Test niby pokazuje negatywny, ale na wkładzie (wygląda on jak strumieniowy) są 2 kreski. Dodam, że ciągle boli mnie podbrzusze. Miesiączkę powinnam dostać wczoraj, ale jej nie ma. Co mam myśleć? Zrobiłam jeszcze testy i wyszły tak samo, czyli 1 gruba i 2 troszkę jaśniejsza.

Witam! W opisanej sytuacji trudno stwierdzić jednoznacznie jaka może być czułość i swoistość testu ciążowego. Wobec tego badaniem, które jednoznacznie wykrywa ciążę już we wczesnym okresie (np. w terminie spodziewanej miesiączki) jest beta-hcg z krwi. Badanie jest bardzo czułe i powinno definitywnie rozwiać wątpliwości. Nieregularne miesiączkowanie może utrudniać zajście w ciążę, jak również wczesne wykrycie jej, jednakże zachęcam do wykonanie wspomnianego badania. Pozdrawiam serdecznie!