Dźwiganie po usunięciu ogniska zapalnego endometriozy

Witam, mam pytanie do ilu kg.mozna dzwigac a ile mozna byc na zwolnieniu lekarskim po usunieciu ogniska zapalnego endometriozy w bliznie dodam ze wycieto mi guza 2 cm operacja była dosc głeboka.Ze szpitala dostałam 19dni zwolnienia.Po jakim czasie moge wrocic do pracy dodam ze mam ciezka prace fizyczna na produkcji ze schylaniem i dzwiganiem po 7kg.kartonow w dosc szybkim tempie pracy.Czy ewentualne dalsze zwolnienie moze byc rowniez od innego lekarza niz ginekolog?dzis jest 11 dzien po operacji

Aleksander Ropielewski

wolnienie może przedłużyć inny lekarz. Sugerowałbym takie rozwiązanie ponieważ pełne wygojenie powłok brzusznych trwa około 5 tygodni.