Endometrioza a miesiączka w połowie cyklu - czy to ma jakiś związek?

Witam, mam 25 lat i od roku mam endometriozę. Przez 15 miesięcy brałam M*** ze względu na cysty na jajnikach, a od 3 miesięcy zażywam H***. Po drugim opakowaniu miesiączka trwała tylko 2 dni, a w trzecim opakowaniu w połowie cyklu miałam 10-dniową miesiączkę z ciągłymi bólami brzucha. Chciałabym się dowiedzieć, czy to jest wina tabletek czy mojej endometriozy, którą za 3 miesiące mam mieć usuniętą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Za bóle brzucha i miesiączkę w połowie cyklu może odpowiadać zarówno endometrioza jak i tabletki. Niestety nie da się tego jednoznacznie stwierdzić przed usunięciem endometriozy.