Erosio glandularis cum dysplasia epithelii minoris gradus w wyniku badania histopatologicznego

Wynik badania histopatologicznego Erosio glandularis cum dysplasia epithelii minoris gradus LSIL-A Erosio glandularis-B zmiana widoczna ogniskowo-A co to znaczy? Prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Erozja gruczołowa z dysplazją nabłonka stopnia małego oraz erozja gruczołowa. Zmiana A wymaga kontroli za 3-6 miesięcy lub badania w kierunku HPV lub wykonania kolposkopii.