Fragmenty złuszczonego nabłonka,wielowarstwowego płaskiego rogowaciejącego oraz wysięk zapalny-ropny

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego wynik po odejściu wód płodowych w 15 tygodniu ciązy: Rozpoznanie C III P III Hbd 15 Wynik: Fragmenty złuszczonego nabłonka,wielowarstwowego płaskiego rogowaciejącego oraz wysięk zapalny-ropny. Dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik należy interpretować w korelacji z danymi klinicznymi. Jako jedną z potencjalnych przyczyn poronienia można brać pod uwagę infekcję wewnątrzmaciczną.