Funkcjonowanie po amputacji stopy

Witam. mój partner z powodu cukrzycy miał amputowaną część stopy, od zabiegu minęło 5 lat a on nadal ma niezagojoną ranę. nie mówi o tym i nie pokazuje, wiem że się wstydzi. pytanie brzmi> Jak mogę mu pomóc, czy są skuteczne leki, czy jest szansa na normalne funkcjonowanie np. basen itp. wiem że chodzenie czy dłuższa jazda samochodem sprawia mu ból. chcę pomóc ale nie wiem jaj

Witam,
ranę powinien obejrzeć chirurg, aby ocenił stopień ukrwienia tkanek - być może konieczne leczenie szpitalne i opracowanie chirurgiczne rany po amputacji stopy, aby tkanki się zagoiły poprawnie.

Basen niestety jest niewskazany z uwagi na otwartą ranę na stopie.
Istotne jest, aby cukrzyca była dobrze prowadzona i pomiary glikemii były w normie, wówczas szansa na wygojenie rany jest większa.