Gastroskopia i dysplazja małego stopnia

Gastroskopia: Badanie wykonane endoskopem GIF Q 165 / 2308182, W przełyku liczne białawe naloty jak w kandydozie. W okolicy antrum pojedyncza grudka pępkowata - pobrano wycinki, poza tym cały żołądek bez zmian. Opuszka i cześć zstępująca dwunastnicy bez zmian. Clo-test (ujemny) Histopatologiczne badanie: Gastritis chronica gradus minoris. Klika cewek gruczołowych wskazuje dysplazję małego stopnia. Z badania wynika, że cewki z dysplazją zostały usuniete doszczętnie. Wskazana obeserwcja.

Lek. Tomasz Budlewski

przewlekły satn zapalny błony śluzowej żołądka., stopień mały - konieczna dalsza obserwacja,. prosze zgłosic się do lekarza zlecającego powyższe badanie.