Glukoza na czczo 103 po obciążeniu 75g u mężczyzny

Bardzo proszę o interpretację wyników CUKIER KRZYWA mężczyzna 69 ,5 lat Glukoza na czczo 103 po obciążeniu 75g glukozy po 60 min 161 po 120 min 123 Badanie robione pierwszy raz Dziękuję bardzo.

Witam Pana,

Wynik badania wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo, jest to stan przedcukrzycowy. Na szczęście stężenie glukozy na czczo u Pana nie odbiega bardzo od wartości prawidłowych (norma wg PTD 2014: do 99 mg%) Proszę w razie nadwagi lub otyłości zredukować masę ciała, wprowadzić zdrową dietę, ograniczyć węglowodany proste i zwiększyć aktywność fizyczną. Takie postępowanie powinno uchronić Pana przed rozwojem cukrzycy w przyszłości.

Z poważaniem,

Marek Derkacz