Zęby u niemowlaka - gorączka i brak apetytu

Witam serdecznie, mam 26 lat, jestem mamą i mam pytanie o zęby u niemowlaka. Mój synek skończy 11 miesięcy i ma 6 zabkow (3 na górze i 3 na dole). Zastanawiam się czy to znowu zęby u niemowlaka. Dostał wczoraj gorączki, ma lekki katar, marudzi, brak apetytu. Czy to może być winna kolejnych wychodzących z tylu zabkow, czy zawsze objawiają się tak zęby u niemowlaka?Dodam,ze przy tych 6 ciu nie miał w ogóle gorączki ani takich objawów jak teraz. Gorączka jest różna, przez dzień skacze od 37,2 do 38,5. Nie ma stałej utrzymującej się temperatury, czy przyczyna to zęby u niemowlaka? .A jeśli od zębów to ile się utrzymuje gorączka? czy w poniedziałek jak mu nie przejdzie to zgłosić się do pediatry i sprawdzić czy to rzeczywiscie zęby u niemowlaka? jak moge mu pomoc oprocz podawania lekow przeciwgoraczkowych jak ma 38,5 stopnia?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost temperatury do 38,5 świadczy najprawdopodobniej o infekcji i raczej pozostaje bez związku z ząbkowaniem. Jeżeli objawy nie ustąpią, to kontakt z pediatrą jest zalecany.

Badanie lekarskie potwierdzi czy w/w objawy są związane z infekcją czy ząbkowaniem. Jeśli nie mam oznak infekcji temperatura powinna ustąpić po kilku dniach. Zazwyczaj przy wychodzeniu dalszych (tylnych) zębów, które mają większą powierzchnię objawy mogą być bardziej nasilone.