Gruczoł tarczowy położony prawidłowo o obniżonej echogeniczności, niepowiększony
Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: gruczoł tarczowy położony prawidłowo o obniżonej echogeniczności niepowiększony. Płat prawy o wym.10x9x36mm struktury jednorodnej bez zmian ogniskowych. Płat lewy o wym.9x8x35mm z widocznym nieostro ograniczonym niejednorodnym obszarem ok. 7mm śr. zawierającym b.drobne zmiany echoujemne i zwapnienia. Grubość cieśni<2mm, objętość tarczycy 3ml. Ślinianki bez zmian w usg. Węzły chłonne szyjne niepowiększone.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany w obrębie lewego płata tarczycy. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.