Gruczolak cewkowy z dysplazją

Bardzo proszę o zinterpretowanie wyniku z badania histopatologicznego pobranego podczas kolonoskopii. Guz esicy. Polipowato uformowane strzępki śluzówki jelita grubego z obrazem - adenoma tubulare cum dysplasia epithelii maioris gradus in adenocarcinoma vertens. Czy na tym etapie można mówić o nowotworze złośliwym?

Nie znam niestety dokładnego opisu badania kolonoskopowego, aby bardziej szczegółowo wypowiedzieć się na temat tego rozpoznania histopatologicznego. Rozpoznanie: Adenoma tubulare cum dysplasia epithelii maioris gradus in adenocarcinoma vertens - oznacza: Gruczolak cewkowy z dysplazją (zaburzenie różnicowania się komórek) nabłonkową stopnia dużego w gruczolakoraka przekształcającego się. Świadczy to o tym, że nowotwór łagodny przekształca się w złośliwy, jest w bardzo wczesnym stadium histopatologicznym i klinicznym. Jeśli zmiana została całkowicie usunięta (jeśli w ogóle jest to możliwe) to wystarczająca powinna być kontrola kolonoskopowa za około 2-3 miesiące i decyzja co do dalszego postępowania w czasie badania. Jeśli zmiana nie została usunięta, ponieważ jest to niemożliwe, to niestety pozostaje tylko chirurgiczne usunięcie polipa wraz z fragmentem jelita grubego celem doszczętnego usunięcia ogniska nowotworzenia. Proszę z tym wynikiem udać się do lekarza prowadzącego, a najlepiej lekarza, który wykonywał kolonoskopię (nie znam dokładnego opisu badania kolonoskopowego).