Gruczolakorak średnio zróżnicowany w wyniku histopatologicznego

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego pobranego podczas kolonoskopii. Materiał wycinek ze ślepego końca esicy. 2. wyc. z pogrubiałego fałdu śluzówki tuż nad zespoleniem. Rozpoznanie histopatologiczne: fragmenty błony śluzowej jelita grubego i z niewielkim przewlekłym naciekiem zapalnym i wybroczynami krwawymi w podścielisku. Adenocarcinoma mediocrite differentiatum - infiltratio carcinomatosa.

Rozpoznanie histopatologiczne: fragmenty błony śluzowej jelita grubego i z niewielkim przewlekłym naciekiem zapalnym i wybroczynami krwawymi w podścielisku. - oznacza, że w pobranym wycinku śluzówki jelita grubego występuje niewielki stan zapalny i podkrwawianie podśluzówkowe.  Adenocarcinoma mediocrite differentiatum- infiltratio carcinomatosa - oznacza gruczolakoraka średnio zróżnicowanego - naciek nowotworowy (doszło zapewne do wznowy raka w miejscu zespolenia jelit po wcześniejszej operacji resekcyjnej) - wymagana pilna konsultacja z chirurgiem.