Grzybica potwierdzona zabrudzeniem w posiewie nasienia - Candida Albicans

Od dwóch i pół tygodnia choruję na grzybicę (potwierdzoną zabrudzeniem w posiewie nasienia - Candida Albicans). Zaczęło się od odbytu i napletka, ale udało mi się to wyleczyć klotrymazolem. Nie mogę natomiast pozbyć się tego grzyba z moszny. Od ponad dwóch tygodni smaruję się Clotrimazolum i przemywam wodą z czosnkiem. Przechodzi, a po paru godzinach wraca. Ostatnio zacząłem stosować dietę p-grzybiczą. Po jakim czasie stosowania jej wymrą z głodu albo chociaż przestaną się namnażać te grzyby?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Możliwe, że konieczne będzie włączenie leku przeciwgrzybiczego ogólnoustrojowo. Nie ma skutecznej diety zapobiegającej infekcją grzybiczym.

Pozdrawiam.