Guzek na kości ogonowej

Witam. Od paru miesięcy mam guzek na kości ogonowej. Nic mi nie dolegało do wczoraj. Zaczął mnie lekko boleć, lecz to zignorowałam. Teraz nie mogę wytrzymać z bólu. Dodatkowo boli mnie brzuch, mam nudności i stan podgorączkowy. Moje pytanie czy to coś poważnego, czy mam się udać dziś na pogotowie, czy może poczekać poczekać do poniedziałku i iść do lekarza ogólnego. Dodam, że jestem kobietą w wieku 17 lat. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję udać się w dniu jutrzejszym do chirurga lub lekarza rodzinnego. Może być to ropień. To tłumaczyłoby objawy jakie Pani podaje.

Taki opis stanu miejscowego i dolegliwości wskazuje na występowanie torbieli krzyżowej (włosowej) w silnym stanie zapalnym. Najlepiej pilnie z tym problemem udać się do chirurga. Może być konieczne nacięcie i zasetonowanie torbieli celem odbarczenia treści ropnej, być może też konieczna okaże się dodatkowo antybiotykoterapia. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.