Guzek pod żuchwą i nerwica lękowa

Witam :) Jaki czas temu (ok 1,5 mies) po prawej stronie szyi, pod żuchwą wyczulem guzka. Nie jest on duży, ok 0,5-1 cm, jest dosyć twardy, ruchomy, nie boli. Niepokoi mnie jednak to że z drugiej strony szyi w podobnym miejscu takiej zmiany nie odczuwam. Dodam że jestem dużym panikarzem, stwierdzono u mnie nerwice lękową, dlatego może po prostu sobie coś wyszukuje, jednak ciągle czuje się zmęczony i niepokoi mnie ta zmiana Ostatnio lekarz nawet nie zwrócił na nią uwagi mówiąc że to nic takiego

Jeśli lekarz widział i badał zmianę i nie stwierdził zagrożenia, nasilenie lęku może być objawem nerwicowym. Dlatego zachęcam do podjęcia pracy psychologicznej nad tym ze swoim psychoterapeutą lub rozpoczęcie psychoterapii. Jest to najlepsza metoda radzenia sobie z nerwicą i lękiem. Pozwala bowiem działać na przyczyny (emocjonalne i osobowościowe) zaburzeń.

Jeżeli był Pan u lekarza, który stwierdził że nie ma się czym denerwować - warto jest posłuchać tej rady. Lub jeśli miałoby to Pana uspokoić proponuję skonsultować się jeszcze z innym specjalistą, który potwierdzi wcześniejszą diagnozę lub jej zaprzeczy.
Przede wszystkim namawiam Pana na podjęcie terapii nerwicy. Bo nie trzeba się z lękiem i niepokojem męczyć, gdy można się go pozbyć. Pozdrawiam.