Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guzek w piersi - czy to jest rak?

Dzień dobry,

mam 22 lata. Moje piersi są dość duże. Od kilku lat (mianowicie 3-4) czuje ciągniecie prawej, górnej strony aż do pachy, swędzenie piersi, ból nie tylko przed menstruacją. Dodam że biorę leki hormonalne na depresję od 5 lat. Byłam u lekarza, który nic nie wykrył, miałam robione usg dwa lata temu, też nic nie wyszło. A dziś gdy leżałam na boku, wyczułam dość spory guzek, dość nierówny, tak jakby czubek był wpuklony. Nie wyczuwam go gdy stoję, tylko w jednej pozycji.

Czy to może być coś niepokojącego?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Nadekspresja HER2

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

To, że lekarz nic nie wykrył jakiś czas temu nie musi oznaczać, że nie mogła pojawić się u Pani jakaś nowa zmiana. Zmiany w piersiach wykrywane w samobadaniu w osiemdziesięciu procentach przypadków okazują się niegroźne. Młody wiek jest czynnikiem ograniczającym ryzyko wystąpienia choroby. Niemniej jednak warto wybrać się ponownie do lekarza i poinformować go o swoich objawach.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety