Guzek w usg: Czy to coś groźnego?

Mam 22 lata wyczułam nad piersią guzka. Jest wypuklenie nad piersią, a na dodatek boli mnie ręka. Jeżdżę po lekarzach i do tej pory nic się nie dowiedziałam. Wiedzą, że coś tam jest, tylko co? Pytanie brzmi czy nieostro odgraniczone ruchome wzmożenie spoistości tkanek - to coś poważnego? Czy nieostro odgraniczony obszar o wyższej echogeniczności mający wymiar 36/23/8mm ma coś wspólnego z rakiem? Czy coś mam z tym robić? Gdzie się kierować?

Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Badanie USG piersi dostarcza cennych informacji o cechach zmiany ogniskowej. Zazwyczaj najbardziej podejrzany wynik badania ultrasonograficznego to stwierdzenie obszaru hypoechogenicznego. Taki obszar może sugerować zmianę złośliwą. Obszary hyperechogeniczne nie już tak niepokojące, ale warto jest określić ich charakter definitywnie wykonując biopsję w celu wykonania badania histo-patologicznego. Czasami może to być tylko zmienione utkanie tkanki gruczołowej piersi.
W tym celu wskazane jest skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej lub innej zajmującej się patologią sutka.
Proponuję zgłosić się do takich placówek w celu wykonania niezbędnej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl