Halucynacja alkoholowa a odpowiednie działania

Czy podczas objawów halucynacji alkoholowej gdzie osoba widzi rzeczy których nie ma można z nią wtedy rozmawiać? Człowiek jest pierwszy dzień w ośrodku terapeutycznym , ma halucynacje, dzwoni do mnie i prosi żebym z nim rozmawiała. Rozmawiać czy unikać? Dodam że to bliska mi osoba

Może Pani jak najbardziej wspierać osobę, o której pisze - wysłuchać tego, co ma do powiedzenia. Ale proszę pamiętać, że nie jest to Pani obowiązkiem, ani tym bardziej przymusem! Pani powinna czuć komfort w tej sytuacji, dlatego też proszę się do niczego nie zmuszać. Jeżeli czuje się Pani dobrze - proszę rozmawiać, jeśli jednak odczuwa Pani dyskomfort - proszę rzeczowo, stanowczo powiedzieć dlaczego chce Pani przerwać rozmowę. Powodzenia.