Hirsutyzm, przesuszona skóra przy zaawansowanej nerwicy

Witam, mam problem z zaawansowaną nerwicą, nie śpię od 2 lat, od 10 lat mam problem z hirsutyzmem i swędzi mnie wiecznie przesuszona skóra, ale męskie hormony mam w normie, powiedziano mi że hormon stresu więcej jak dziesięciokrotnie przewyższa normę. Czy jest jakakolwiek szansa że męski zarost na twarzy kiedyś przestanie mnie dręczyć, albo będzie wolniej odrastał? Do tego niedawno po większych stresach zaczęły mi się robić zakola. Czy to może być hiperprolaktynemia?

Dzień dobry,

Przede wszystkim "powinna" Pani podjąć się leczenia nerwicy, gdzie podstawową metodą jest psychoterapia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie znajdzie Pani również listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Powinna Pani być również pod stałą opieką endokrynologa, a być może udać się na oddział endokrynologiczny gdzie zdiagnozują przyczyny hiperkortyzolemii.