Ile litrów wody niefiltrowanej należy wypijać, aby dostarczyć organizmowi potrzebną dawkę minerałów?

Witam Dziękuje za odpowiedz zadaną: Pytania do specjalistów -> Dietetyka, pt " Czy wyeliminowanie wapnia przez zmiękczenie wody nie będzie szkodliwe dla zdrowia?" Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tego, czy spożywanie wody pozbawionej wapnia, a więc wody miękkiej, po odkamienieniu będzie miało negatywne czy pozytywne skutki dla mnie i rodziny? Już wiem, że powinienem je uzupełniać pokarmem dodatkowym, ale skupmy się na samej wodzie. Ile litrów wody niefiltrowanej — wody twardej musiałbym wypijac, aby dostarczyć organizmowi to, czego potrzebuje? Łukasz

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, potrzebne byłyby dokładne parametry wody.
Poza tym nie bardzo rozumiem, do czego zmierza to pytanie. Wody i tak należy wypijać tyle, ile potrzeba. Zarówno odwodnienie jak i przewodnienie będą niekorzystne dla Pańtwa. Polecam szczerze pić możliwie nieszkodliwą wodę (w miarę możliwości wolną od chloru, fluoru, konserwantów, metaki ciężkich i szkodliwych bakterii) w takich ilościach, aby mocz był lekko słomkowy i prawie bezwonny, a pod względem dostarczenia niezbędnych minerałów skupić się na produktach, gdzie one występują, czyli na warzywach, przede wszystkim.