Interpretacja opisu TK głowy u 26-latki

Dobry wieczór! Na opisie angio tk głowy nie rozumiem dwóch punktów, tj. badanie w oknie kostnym wykazało pogrubienie śluzówki zatoki szczękowej prawej ( dodam tylko że 4 lata temu miałam robioną tk zatok i wszystko było prawidłowo). A drugi punkt to w badaniu w uwidocznionym obszarze widoczna jest hypoplazja tętnic łączących tylnych obustronnie - co to znaczy? Jakie jest leczenie?

Marta Mielniczuk

Witam, pogrubiała śluzówka zatoki szczękowej może świadczyć o przebytym, bądź o aktywnym stanie zapalnym. Jeśli ma Pani objawy takie jak katar bądź wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła należy udać się do lekarza POZ celem leczenia. Hipoplazja tętnic łączących tylnych jest rzeczą wrodzoną i nie ma na nią żadnego leczenia. Pozdrawiam