Interpretacja wyników badania tarczycy u 32-letniej kobiety

Witam . Proszę i interpretację wyników. TSH 1,39 uU/ml, FT3 4,31 pmol/I, FT4 17,82 pmol/I . USG Oba płaty tarczycy niepowiększone ( lewy ma w przekroju poprzecznym 13x16 mm,dl. 39 mm, prawy, odpowiednio, 14x16x40mm) Cieśń ok. 4mm grubości. W brzusznej częsci prawego plata , w ok. 1/3 dolnej,zmiana niejednorodnie hypoechogenna, ok.6x10x12 mm. Poza tym miązsz gruczołu jednorodny,normoechogenny,o prawidłowym sygnale dopplerowskim. Nie wykazano wola zamostkowego.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani funkcja hormonalna tarczycy jest prawidłowa. Najprawdopodobniej wykryta zmiana jest zmianą łagodna, wymagającą jedynie kontroli co 6-12 miesięcy.