Interpretacja wyników hormonów tarczycy - TSH i FT4

Mam pytanie - otrzymałam wyniki: TSH 3 - 1,88 MLu/I, FT4 - 1,4ng/dl. Czy mam chorą tarczycę, czy te badania są dobre?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki badań krwi, szczególnie jeżeli chodzi o hormony tarczycy, należy interpretować w odniesieniu do norm podawanych przez dane laboratorium. Orientacyjnie jednak mogę powiedzieć, że wyniki te mieszczą się w granicach normy, czyli nie ma zaburzeń funkcji tarczycy.

Więcej o zaburzeniach tarczycy pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie