Interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa i bóle prawej nogi

Proszę o interpretację MR kręgosłupa Krążek L4/L5 jest nieznacznie zwężony o nieco zwyrodnieniowo obniżonej intensywności sygnału.W obrębie tego krążka widoczna niewielka centralna wypuklina powodująca śladowy ucisk przedniej powierzchni worka oponowego ,bez ucisku korzeni rdzeniowych. W przytarczkowych częściach trzonów L4i L5 drobne ogniska zwyrodnienia tłuszczowego . . Proszę napisać czy to może powodować ból(mrowiejąco -rozpierający) prawej nogi ciągący się od palców stopy do kolana .

Szanowna Pani,
Podany przez Panią opis rezonansu magnetycznego może uzasadniać podane przez Panią objawy jednak żeby ocenić to ostatecznie wymaga Pani konsultacji specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu