Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego stawu skokowego

MR stawu skokowego L Dzień Dobry. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki rezonansu stawu skokowego lewej nogi. Cóż począć ze sobą,kiedy opis badania MR mówi: "Cechy obrzęku kości skokowej po stronie przyśrodkowej.Więzadło trójgraniaste o podwyższonym sygnale, w jego części dolnej,uszkodzenie części jego włókien.Ścięgno mięśnia strzałkowego długiego,poszerzone,o niejednorodnie podwyższonym sygnale,z ogniskami uszkodzenia.Więzadło skokowo-strzałkowe tylne, z podłużnymi pasami wyższego sygnału."
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie uszkodzeń struktur w obrębie stawu skokowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który na podstawie badania oraz wyników badań dodatkowych wdroży odpowiednie postępowanie.