Interpretacja wyniku zdjęcia RTG płuc 3-latka

Witam, bardzo proszę o interpretację zdjęcia RTG płuc. "Asymetria ułożeniowa. Zagęszczenia smużaste przysercowo w dolnych polach płucnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie." Dodam, że jest to zdjęcia 3-letniego chłopca, który od pół roku ciągle choruje.

Małgorzata Panek

Opisano zagęszczenia w dole płuc. Nie znając objawów i bez badania klinicznego , w tym osłuchania dziecka nie mogę powiedzieć, czy są to zmiany związane z ułożeniem, czy też np zalegająca wydzielina zapalne.
Proszę z wynikiem badania udać się do pediatry.
Pozdrawiam