Jak często kontrolować wyniki badania hormonów tarczycy?

Choruję na tarczycę Mam zawroty głowy Czy możliwe jest, że thyrozol 40 mg tak zadziałał, że mam znowu niedoczynność ( po 3 tygodniach brania thyrozolu w tym dopiero tydzień w dawce 40 mg. Może jest to skutek uboczny zwiększenia dawki leku? Dodam, że np. wczoraj zawrotów nie miałam. Jak to jest z tą tarczycą ? Boję się, że nadczynność przekształciła się w niedoczynność. Jak często kontrolować wyniki dziękuję i pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Zawroty głowy nie są wymieniane jako skutek uboczny działania leku. Możliwe jest jednak, ze lek ten przyjmowany w zbyt dużych dawkach spowoduje niedoczynność. Najlepiej będzie zgłosić się do lekarza, który zlecił przyjmowanie leku, który zleci badania i ewentualnie zmodyfikuje dawkę.