Jak długo będzie przebiegać gojenie rany po wycięciu woreczka żółciowego?

Witam, wczoraj zostałam wypisane ze szpitala po wycięciu woreczka żółciowego. Niestety ze względu ropnia zabieg musiał zostać wykonany zwykłą metodą. Mam ranę w pępku (próba laparoskopii) dwie małe dziurki po drenach oraz dużą ranę pod żebrem. Ledwo chodzę, mam problemy ze wstawaniem, a kiedy już uda się wstać to nie mogę się wyprostować. Jak długo będą się one goiły? Wiem że muszę przestrzegać dietę, nie dźwigać itp. I to leczenie bedzie trwało dosyć długo. Zastanawia mnie kiedy wrócę do sprawności fizycznej (zwykłe chodzenie bądź brak szwów). Z góry dziekuje

Rany jeśli nie ulegną zakażeniu powinny zagoić się po około 2 tygodniach (zdjęcie szwów), a pełna sprawność fizyczna po około 1-2 miesiącach w zależności od procesu rekonwalescencji.