Jak długo brać ten lek w ciąży?

Witam dostałam duomox w ciąży na bakterie w moczu jakieś zakażenie ale nie doslyszałam ile mam to brać ? Można prosić o pomoc jak długo żeby ciąży nie zaszkodzić

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia długości leczenia – zależne jest ono od rodzaju infekcji, wagi ciała, czynności nerek. Leczenie, zwłaszcza w przypadku ciąży, powinno być jak najkrótsze.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-bierz-z-glowa.

U pacjentów o masie ciała powyżej 40 kg przy bezobjawowym bakteriomoczu w okresie ciąży dawka może wynosić 250-500 mg co 8h lub 1 mg co 12 godzin, a w przypadku ostrego zapalenia pęcherza – 3g antybiotyku 2 razy dziennie przez okres 1 doby.

Niestety bez dokładnego rozpoznania nie sposób wskazać Pani długości leczenia, niemniej proszę pamiętać, że w przypadku leczenia antybiotykiem jest to kluczowa kwestia, do której należy podejść z pełną powagą.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.