Jak długo utrzymuje się ślad po ugryzieniu kleszcza?

Witam , 2 miesiące temu zostałam ugryziona przez kleszcza , powstał rumień bolący, swędzący, do tego opuchlizna, po 6 dniach wzięłam antybiotyk Makromax po kolejnych 7 dniach Duomox .rumień za,w do tak jak i opuchlizna ale problem w tym że mam cały czas slad po ugryzieniu który nie chce się zagoić. Jak długo może pozostać taki ślad? Dodam że dermatolog powiedział że jest wszystko w porządku, jednak niepokoi mnie to. Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli ślad nie zejdzie przez miesiąc to radziłbym ponownie skonsultować się z dermatologiem.