Jak dobrać dobre witaminy?

Witam, czy mogą Państwo polecić mi witaminy dobrej firmy (najlepiej zestaw witamin+minerały), tak, aby były dobrze przyswajalne? Chciałabym aby producent miał własną plantację (czyli żeby witaminy były naturalne). Czy istnieje w ogóle taka firma? Na rynku jest tak wiele firm ze już się pogubiłam. Z góry dziękuje za odpowiedź. Marzena
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Dla przeciętnego człowieka żywienie oparte na zasadach zdrowego żywienia dostarcza wystarczającą ilość witamin i mikroelementów. Związki zawarte w warzywach, owocach i odpowiednich produktach pochodzenia zwierzęcego cechują się dobrą przyswajalnością.
Suplementacja preparatami witaminowymi wskazana jest tylko w określonych przypadkach, np. stwierdzonych stanach niedoborowych lub wzmożonego zapotrzebowania na witaminy, a także z zalecenia lekarza.

Jeśli koniecznie zamierza Pani suplementować witaminy to proponuję zasięgnąć porady u magistra farmacji, gdyż właśnie u niego może Pani uzyskać dokładną specyfikę preparatów.

Redakcja abcZdrowie.pl