Jak interpretować wynik badania płuc u dziecka 11-letniego?

Kąty przeponowo żebrowe wolne. Większe wysycenie prawej wnęki -obraz może wynikać z komponenty wezlowej. Mniej prawdopodobne sumacja cieni. Płuca bez widocznych zageszczen miąszowych. Sylwetka serca nieposzerzona. Aorta piersiowa w normie. Podejrzenie Limfodenopatia Wyniki córki lat 11 morfologia i mocz w normie do tego rumień guzowaty

Lek. Paweł Szadkowski

Opis jest w normie. Jedynie w prawej wnęce płucnej obecne są węzły chłonne, które mogą być powiększone, tak może być przy stanie zapalnym. Żeby dokładniej zinterpretować opis, proszę się udać do lekarza prowadzącego, gdyż ocena wymaga korelacji z objawami, jakie u córki występują.