Jak interpretować wynik badania TSH u 27-latki?

Bardzo proszę o interpretację wyników. Tsh 2.98 Ft4 10.72 pmol Ft3 4.67 pmol Jest to 30 tydzień ciąży, w 12 tc tsh wynosiło 3.49 ale lekarz nic z tym nie zrobił, powiedział że ok. Jestem przerażona bo naczytałam się z czym wiąże się nieleczona niedoczynność dla dziecka. Lekarz niestety dopiero za tydzień ;(

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki są w normie. Rzeczywiście w ciąży TSH powinno być dość niskie i dąży się do wartości poniżej 3, nawet poniżej 2,5. Natomiast poziomy hormonów tarczycy są prawidłowe, dlatego warto spokojnie poczekać do wizyty. Nic poważnego się nie dzieje.