Jak kontrolować swoje zachowanie i nie ranić bliskich?

Mam problem ze sobą, podnoszę głos gdy się z czymś nie zgadzam , tłumacze swoje racje lub np gdy zadawane jest kilka razy to samo pytanie itp. osoby „obok” widza to jak bym się denerwowała ale ja nie czuje nerwów jestem wewnętrznie spokojna , nie zwracam uwagi nawet na to , proszę o pomoc krzywdzę bliskie mi osoby jak to kontrolować z czego taka przyczyna???

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest przyczyna opisanego przez Panią zachowania bez indywidualnego rozpatrzenia Pani przypadku, głębszego wywaidu i rozpatrzenia funkcji danego zachowania. Jeżeli takie zachowania są dla Pani problematyczne i utrudniają Pani funkcjonowanie lub zagrażają ważnym dla Pani relacjom, warto zgłosić się o pomoc do psychoterapeuty. W tego typu problemach polecam udać się do psychoeterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Pozdrawiam