Jak leczyć ból palców u nogi?

Dzień dobry. Mam problem z palcami lewej stopy od jakichś 2 miesiecy. Mianowicie, zaczelo sie wszystko od niewygodnych butów narciarskich z wypożyczalni, w którym nogę trzymałem przez blisko 4 godziny. Po zdjęciu go odczulem silny, kłujący ból u nasady środkowego palca, ale nie od góry a raczej od spodu stopy. Byty przebralem i nie bylo problemu. Jednak ja trenuje bieganie na srednie dystanse i przy biegu powrócil ten właśnie ból. Jest silny na tyle, ze uniemożliwia mi trenowanie. Kiedy dotykam bolącego miejsca od spodu stopy to czuc, ze te kostki sie tam jakby ruszają, przestawiają sie ze swojego miejsca. Byłem z tym u Pani, która mi to nastawiala, ale nie pomogło. Ortopeda odesłał mnie do lekarza sportowego nie mówiąc mi w zasadzie nic o tym co mogło by to być. Problem w tym, że chwilowo nie ma mnie w Polsce. Dopiero w czerwcu moge sie zglosic do w/w lekarza sportowego i zastanawiam sie, czy moge w jakiś sposob pomoc sobie juz teraz. Podjąć dzialanie, ktore wymusi prawidlowe ulozenie kosci stopy i ustabilizowac ja np. bandazem. To oczywiscie tylko takie moje gdybanie. Proszę o porade czy cos takiego jest w ogole mozliwe w domowyxh warunkach. Pozdrawiam serdecznie,

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z fizjoterapeutą. Taping mógłby być przydatny.