Jak leczyć ból uszu podczas lotu?

Cierpię na ból uszu ( szczególnie prawe ucho) przy lądowaniu samolotem, doraźnie wspomagam się przed lotem CirrusDuo, Afrin, Pronasal i często pomaga. Badanie RTG zatok przynosowych nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Czy wobec tego robić jeszcze tomografię zatok i czy w ogóle to dobry trop? Co jeszcze może być przyczyną i jakie zabiegi można wykonać by trwale pozbyć się problemu?

Masz problem z drożnością nosa i drożnością trąbek słuchowych za pomocą których ucho środkowe wyrównuje swoje ciśnienie z ciśnieniem atmosferycznym. Brak tej równowagi ciśnień odpowiedzialne jest za zatykanie i samolotowe bóle uszu. Muszę Cię zbadać. Przyjedź kiedyś na czczo.