Jak leczyć niedrożny kanalik łzowy?

Witam, Mam 18 lat i niedrożny kanalik nosowo-łzowy. Diagnoza wyszla na tomografii zatok przy okazji szukania czegoś innego. Termin do okulisty mam doysc długi, dlatego wstępnie chciałabym się dowiedzieć, jakie są metody leczenia i czy zabieg wykonywany jest w ramach NFZ. Jeśli tak, to czy na NFZ jest też metoda edoskopową lub laserową, czy tylko klasyczną.

Lek. Tomasz Budlewski

zależy od wskazań, czy w związku z powyższym są jakieś dolegliwości? jaki powód badania?

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.