Jak leczyć te migreny w ciąży?

Dzień dobry jestem w 20 tygodniu ciąży zawsze miałam silne migreny 1 trestr troszkę je wyciszył jeden ktefaz ból powrócił . Biorę Apap mój ginekolog mi zalecił jednak to nie pomaga bez leków nie wstanę z łóżka . Nie mogę sobie na to pozwolić jak ciebie pomoc ? Okłady pomagają na chwilę ból nadal jest . Dużo biorę apapu boję się o dziecko .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Migrena w ciąży wymaga konsultacji lekarskiej. W takim stanie tylko lekarz będzie mógł wskazać najlepsze w tym przypadku metody leczenia, biorąc pod uwagę aktualny stan Pani zdrowia, przebieg ciąży itd. Specjalista może zalecić stosowanie specjalnych leków na dolegliwości bólowe, które jednocześnie nie będą stanowiły zagrożenia dla dziecka.

Na pojawienie się migreny w czasie ciąży wpływ może mieć wiele różnych czynników. Należą do nich nie tylko hormony, ale również sytuacje stresowe, niektóre składniki pokarmowe, nadmierne zmęczenie itp. Często ból nasila się także pod wpływem warunków zewnętrznych, jak intensywne światło czy silny hałas. Proszę starać się wsłuchać w swój organizm i zaobserwować, w jakich sytuacjach objawy ulegają wyciszeniu, a co je potęguje. Będzie to również cenna wskazówka dla lekarza w dalszej diagnostyce.

W leczeniu migreny bardzo ważny jest relaks. Proszę unikać nadmiernego wysiłku i jeśli to możliwe, znaleźć jak najwięcej czasu dla siebie. Pomocna może być m.in. medytacja lub masaże relaksacyjne przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Więcej przydatnych informacji na temat migreny w ciąży oraz jej leczenia znajdzie Pani w artykule na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/migrena-w-ciazy

Zachęcamy też do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-tabletki-na-bol-glowy-mozna-brac-na-poczatku-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kobietom-w-ciazy-mozna-brac-tabletki-na-migrene

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.