Jak mam postępować przy tych zmianach skórnych?

Od około roku mam dziwną przypadłość . Swędzi mnie skóra w jakimś miejscu , czasem bardzo mocno ją drapie , później pojawia mi się czerwona chrostka która po paru dniach robi się brązowa . Podobne są do pieprzyków z tym że jedne są gładkie jakby na skórze inne są wystające . Zaczęły pojawiać się już wszędzie na rękach szyji dekolcie brzuchu . Co to może być
KOBIETA, 39 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą być związane z różnymi schorzeniami skórnymi. Swędzenie skóry, pojawianie się czerwonych krostek przekształcających się w brązowe plamki, mogą być objawami alergii, infekcji, reakcji na leki, zaburzeń autoimmunologicznych, czy nawet nowotworów skóry.

Należy pamiętać, że przedstawienie opisu objawów nie zastąpi konsultacji z lekarzem, który będzie mógł przeprowadzić dokładne badanie i zalecić odpowiednie testy, w szczególności, gdy zmiany skórne mają tendencję do rozprzestrzeniania się.

W tej sytuacji warto udać się do dermatologa. Możliwe, że potrzebne będą badania, takie jak testy alergiczne, badanie krwi, czy biopsja skóry, aby ustalić dokładną przyczynę i odpowiednio ją leczyć. Nie należy lekceważyć takich objawów, zwłaszcza jeśli utrzymują się one dłużej lub nasilają.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/czerwone-kropki-na-ciele-przyczyny-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.