Jak można podnieść swoją odporność, by pozbyć się stanu zapalnego?

Czy po usunieciu migdalkow podniebiennych wystapilo przewlekle ropne zapalenie ustapia okresowe dolegliwosci bolowe stawow reaktywne zapalenie stawow czynnik rf w normie. Jak leczyc to zapalenie oeaz czy mina dolegliwosci bolowe zoladka wystapilo u mnie zapalenie zoladka z powodu nadmiaru zolci. Jak mozna podniesc swoja odpornosc organizmu by pozbyc sie stanu zapalnego z organizmu.

Lek. Paweł Szadkowski

Reaktywne zapalenie stawów wymaga odpowiedniego leczenia u lekarza reumatologa (podstawą terapii są NLPZ-y oraz sterydoterapia). Co do zapalenia żołądka - podał pan niestety zbyt mało informacji żeby można było określić jego przebieg. Warto skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym. Nie ma terapii, można by w takim przypadku podnieść 'odporność', w tym celu najlepiej prowadzić zdrowy tryb życia z odpowiednią aktywnością fizyczną (szczególnie bez papierosów i nadużywania alkoholu) oraz stosować dobrze zbilansowaną dietę.