Jak namówić partnera na terapię dla alkoholików?

probowalam namowic partnera do terapi-bez skutku,jak przestaje pic w pierwszym dniu to chce zeby mu pomoc,potem juz nie,staje sie zbuntowany,twierdzi ze to nic nie da,a podczas picia bierze rownierz leki[relanium,nitrazepam,estazolan,afoam]twierdzi ze nie moze spac.co zrobic,jak go namowic na leczenie?on twierdzi ze jak widzi alkochol po przerwie to go nosi,staje sie agresywny-prowokuje klutnie,bo wtedy jak twierdzi zaczyna sie ciag alkocholowy

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli SAMA Pani skorzysta z pomocy, w Poradni Leczenia Uzależnień, jaka jest oferowana dla bliskich osobie uzależnionej.

Mgr Patrycja Stajer

W każdej profesjonalnie prowadzonej placówce pomagającej osobom z problemem alkoholowym jest proponowana pomoc dla partnera. Zachęcam do tego by Pani poszukała właśnie pomocy dla siebie. Będzie Pani miała możliwość omawiania swoich wątpliwości podczas sesji z terapeutą uzależnień.