Jak obliczyć datę zapłodnienia przed wizytą u ginekologa?

Owszem sprawdziłam sprawdziłam normy podane na wyniku i wychodzi z nich, że jest to 2-3tydzień ciąży. Jednak nijak się to ma do terminu ostatniej miesiączki ponieważ sugerując się tym terminem powinien to być co najmniej 5-6tydzień. Wizyte u ginekologa mam dopiero 9.01 dlatego piszę tutaj.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani konkretnych wartości dlatego też trudno cokolwiek powiedzieć. Być może normy beta-hCG podają wiek ciąży licząc od daty zapłodnienia? Istnieje także takie prawdopodobieństwo, że do zapłodnienia doszło później niż Pani obliczyła, lub też, że poziom beta-hCG jest zbyt niski w stosunku do wieku ciąży. W celu wyjaśnienia tych wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

W czasie wizyty 09.01.2014 lekarz wykona badanie usg dopochwowe i po określeniu kilku parametrów oceni wiek ciąży / wg. usg / i porówna w wiekiem ciąży ocenionym na podstawie ostatniej miesiączki.