Jak obliczyć moją idealną wagę?

nwm jak schudnąć staram się mieć diete 1000 kcal udaje mi sie ale na jak długo? jaką mam nadwage skoro ważę 65 kg? a mam 1m 67 cm wzrostu?

Witaj,
Twój wskaźnik BMI wynosi 23,4. Twoja masa ciała jest prawidłowa. Jednak rozumiem, iż lepiej czujesz się z mniejszą masą ciała, dlatego nie ma przeciwwskazań, abyś obniżyła ją do 60 kg. Niestety dieta 1000 kcal nie jest dobrym pomysłem, gdyż Twoje minimalne zapotrzebowanie energetyczne prawdopodobnie jest na wyższym poziomie. Stosując tak drastyczną dietę możesz doprowadzić do niedożywienia oraz do spowolnienia swojej przemiany materii, w konsekwencji gromadzenia przez organizm rezerw tłuszczowych na czas kryzysu. Zdrowszym i efektywniejszym rozwiązaniem jest przejście na racjonalne odżywianie z ograniczeniem potraw tłustych oraz ciężkostrawnych. Dzięki temu jedząc wszystko łatwiej będzie Ci utrzymać "reżim" diety oraz zwalczyć napady głodu.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl