Jak obliczyć tygodnie płodu?

Dzień Dobry mam na imie Marcelina. Zwracam się pewnie z dość dziwnym pytaniem . Mianowicie jestem w ciąży byłam na wizycie u ginekolga w Hadze jednak to co usłyszałam wydało mi się dość dziwne. Ostatnią miesiaczkę miałam 24 sierpnia 2013r cykle po 28 dni zazwyczaj czasami małe różnice ale rzadko, według daty miesiaczki oraz daty wyznaczonej przez ginekologa chodzi o date porodu tj: 31-maj -2014 powinnam być w 11tyg ciąży a lekarz powiedział że to 5 tydz c czy to możliwe czy mam isc do innego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wiek ciążowy powinien być zweryfikowany w badaniu USG ginekologicznym.
W Pani poście wkradła się pewna nieścisłość - napisała Pani "oraz daty wyznaczonej przez ginekologa chodzi o date porodu tj: 31-maj -2014 powinnam być w 11tyg" a następnie "lekarz powiedział że to 5 tydz c".
Na ile tygodni więc lekarz ocenił ciążę?
Jeśli istnieją Pani zdaniem wątpliwości co do słuszności oceny jednego specjalisty, warto dla pewności skonsultować się z innym lekarzem ginekologiem.