Jak odkryć w sobie zainteresowania?

Kończę szkołę średnią i mam maturę w tym roku. Jednak kompletnie nie wiem co chce robić dalej. Nie mam jakiś specjalnych zainteresowań, nie wiem czy wybrać studia czy pójść do pracy. Z tymi zainteresowaniami jest tak, że sam nie wiem do końca co mnie interesuje. Jak odkryć w sobie swoje zainteresowania? Jest na to jakiś sposób?

Dzień dobry!

Może Pan zgłosić się do psychologa, coacha lub doradcy zawodowego. Dzięki rozmowie, ale też testom i kwestionariuszom psychologicznym jest możliwe określenie swoich mocnych stron, szczególnych uzdolnień czy zainteresowań.
Nie musi być jednak także niczego niepokojącego w Pana braku pewności co do swojej przyszłości. Często prawdziwą pasję lub idealną dla siebie pracę odnajduje się z czasem, bo zebraniu pierwszych (niekiedy mniej udanych) doświadczeń.

Pozdrawiam!

Może warto spotkać się z coachem? Jest możliwośc nie tylko zrobienia testów profilowych pod kątem zainteresowań, ale także ustalania najlepszej możliwej ścieżki rozwoju.

Witam,

proszę spróbować spotkać się z doradcą zawodowym ewentualnie z coachem. Często doradcy organizują darmowe spotkania np. w szkołach czy uczelniach. Najlepszą metodą aby odkryć co nas interesuje jest próbowanie różnych rzeczy. Zainteresowania zmieniają się też wiele razy w ciągu życia. Proszę nie mieć do siebie pretensji, że nie wie pan co chce dalej robić. Brak tej pewności do dobry początek aby zacząć sprawdzać różne możliwości, które stoją przed panem otworem...

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl