Jak odstawić bezpiecznie Lorafen?

Dzień dobry, mam pytanie od miesiąca biorę lek lorafen, codziennie w dawce 2,5 mg, kilka razy zdążyło mi się wziąć 3,5 mg(doba). Dodam, ze wcześniej mialam problem z tego typu lekami tzn zazywalam ok pol roku maksymalnie lorafen 1, 2 mg pozniej oxazepam na zlecenie lekarza tez pol roku. W pazdzierniku odstawilam te leki i w marcu znowu siegnalam po lorafen... Niepotrzebnie, jak bezpiecznie odatawic ten lek po mc brania? Dodam, zw biore do tego mozarin 10mg i sporadycznie egzyste 75mg zgory dziekuje za odpowiedź!

Najbezpieczniej przeprowadzić taką zmianę pod kontrolą psychiatry. Wydaje się, że najlepiej będzie stopniowo redukować dawkę, np. 2,5 mg jednego dnia, 1 mg kolejnego, następnie 1 mg codziennie do całkowitego odstawienia. Jeżeli pojawi się bezsenność, będzie Pani mogła leczyć ją poprzez regularne przyjmowanie egzysty.