Jak oduczyć półroczne bliźniaki jedzenia nocnego?

Mam półroczne blizniaki ktore cała dobę co trzy godziny jedzą. Jak oduczyć ich jedzenia nocnego a przynajmniej zmniejszyć jego ilośc? Rozwijają sie prawidłowo, duzo przybierają na masie.

Dzieci w tym wieku są zdecydowanie za małe aby wytrzymało całą noc bez jedzenia - jeżeli karmi Pani piersią to maluch potrzebuje jeść w odstępie 2-4 godziny, a w przypadku karmienia sztucznie co 3-5 godzin. Dzieci potrzebują nocnego posiłku często nawet w 2 roku życia. Jeżeli nie będzie on już potrzebny to nie wymaga to szczególnego oduczania - dziecko po zjedzeniu kolacji i umyciu zębów będzie potrafiło przespać całą noc i nie będzie się budziło upominając się o posiłek.